Najlepsza blachodachówka

Wykańczasz dom a może go remontujesz i postanowiłeś zmienić także dach? Jesteś w kropce, bo nie masz pojęcia, jaka blachodachówka jest najlepsza? Wychodząc na przeciw Twoim oczekiwaniom, stworzyliśmy krótki mini przewodnik, dzięki któremu będziesz mógł dokonać właściwego wyboru.

Blachodachówka, popularnie zwana również blachą dachówkową ma swoich zwolennik i przeciwników. Fakt, nie jest może tak ekologiczna i zdrowa jak zielone dachy ale niemniej jednak jej jej wygląd i cena przesądzają o tym, że jest to inwestycja opłacalna.

Najlepsza blachodachówka jest łudząco podobna do wysokiej klasy dachówki ceramicznej, z tą jednak różnicą, że jest ona zdecydowanie tańsza. Jeśli więc chcemy ładnie i niedrogo przykryć dom, powinniśmy pomyśleć nad inwestycją w blachę dachówkową.

Zalety blachodachówki

  • ciężar

Ten rodzaj pokrycia dachowego jest niezwykle lekki. 1m2 blachodachówki waży przeciętnie od 2 do 6 kg. Jest to bardzo niewiele w porównaniu np. do dachówki ceramicznej, gdzie m2 waży nawet 60kg.

  • odporna na mech

Blachodachówka nie porasta mchem. Posypana jest bowiem specjalną żywicą o działaniu grzybobójczym.

  • szeroki wybór

Na rynku mamy szeroki wachlarz różnorodnych blach, różnych producentów. Najlepsza blachodachówka wcale nie musi być najdroższa. Wystarczy, że będzie miała odpowiednie parametry i właściwości.

O czym pamiętać przy wyborze blachodachówki?

  1. zwróć uwagę na firmę. Jak długo działa na rynku i czy w razie kłopotów możesz bez problemu liczyć na serwis,
  2. zapoznaj się z trwałością blachodachówki. W tym celu sprawdź: 1. grubość stalowego rdzenia – nie powinna być mniejsza niż 0,5mm i po 2. zwróć uwagę na powłokę – poliuretan czy poliester.